Benan İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Resimdeki ünlü: Ümit Benan – Tasarım dünyasının en ilgi çeken isimlerinden yurt dışında başarılı koleksiyonları ile tanınan Türk tasarımcı.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Benan  ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında  Benan ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Benan İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

 1. Parmaklar, parmak uçları,
 2. Mec. Parmakla gösterilen, ünlü, tanınmış.
 3. parmakla gösterilecek kadar güzel
 4. Parmak uçları. Parmaklar.

BENAN Adının Yaygınlığı

BENAN Türkiye’de en çok kullanılan 745. isim (… 743. adalet, 744. rüştü, 745. benan, 746. asude, 747. atalay, …). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı BENAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

BENAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 11-08-2014 07:05 itibariyle yaklaşık 15,690 kişinin isminin BENAN olduğu ve BENAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Benan İsminin Numeroloji Yorumu


Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.
SON HARFLERİ BENAN İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 4 harfine (enan) göre benan ile Uyumlu İsimler :
kenan cenan
Son 3 harfine (nan) göre benan ile Uyumlu İsimler :
adnan sinan canan inan mennan behnan
Son 2 harfine (an) göre benan ile Uyumlu İsimler :
hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan erhan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican
BAŞ HARFLERİ BENAN İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 4 harfine (bena) göre BENAN ile Uyumlu İsimler :
benal benay
İlk 3 harfine (ben) göre BENAN ile Uyumlu İsimler :
bengü bengi bengül benek bener bengisu benian benson
İlk 2 harfine (be) göre BENAN ile Uyumlu İsimler :
bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs beril berrak beyza berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BENAN İLE UYUMLU İSİMLER:
‘be’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :
beyhan berkan berhan bertan berkhan begümhan behnan benian berivan
‘b’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :
burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin baran bilgin batuhan bünyamin bedrettin bilgen birkan balkan burhanettin barkın baycan bircan boran buğrahan bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benson berkin birgin botan bulutcan borahan buğrakan
 Benan İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Benan adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 745. sırada yer almaktadır.
Ülkemizde Benan  İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Benan olan toplam 15.571  kişi vardır.

Köken olarak  Benan İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Benan  isminin kökeni: Bilnmemektedir
Cinsiyet olarak Benan  isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Benan adının cinsiyeti: Kız ismi

 Benan İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Benan adının harf sayısı:5

 Benan İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Benan İsmi YOKTUR,GEÇMEZ.

Gelin Benan  İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

B harfi : Ön sezilerinin kuvveti
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi : Sağduyu
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!

Sponsorlu Bağlantılar

 • Bu isimle ilişkili diğer sayfalarımız için alttaki linklere tıklayınız:
 • Benan İsimli Ünlüler
 • Benan ismi ile uyumlu isimler
 • Benan İsmi Kuranda Geçer mi?
 • Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

  Beyda İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

  Sonraki Sayfa »

  Bergüzar İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir