Bekir İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

t_3953.jpg (660×400)

Resimdeki ünlü: Bekir Bozdağ – Türk ilahiyatçı, avukat ve siyasetçi.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda  Bekir ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Bekir  ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Bekir İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

 1. Sabahları erken kalkmayı alışkanlık edinen kimse.
 2. 1. sabahları erken kalkmayı alışkanlık edinen kimse, bakir. 2. yeni doğmuş. 3. öncesi, ismaili zümresine ait büyük bir arap kabilesi.

BEKİR Adının Yaygınlığı

BEKİR Türkiye’de en çok kullanılan 121. isim (… 119. figen, 120. bahar, 121. bekir, 122. berna, 123. yılmaz, …). Ülkemizde yaklaşık her 627kişiden birinin adı BEKİR ve ismin yaygınlık oranı binde 1.6.

BEKİR adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-08-2014 02:08 itibariyle yaklaşık 125,473 kişinin isminin BEKİR olduğu ve BEKİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1902 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Bekir İsminin Numeroloji Yorumu


Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.
BEKİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:
ebubekir
SON HARFLERİ BEKİR İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 4 harfine (ekir) göre bekir ile Uyumlu İsimler :
Son 3 harfine (kir) göre bekir ile Uyumlu İsimler :
şakir
Son 2 harfine (ir) göre bekir ile Uyumlu İsimler :
kadir tahir cihangir abdülkadir nadir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir bedir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir
BAŞ HARFLERİ BEKİR İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 4 harfine (beki) göre BEKİR ile Uyumlu İsimler :
İlk 3 harfine (bek) göre BEKİR ile Uyumlu İsimler :
bektaş
İlk 2 harfine (be) göre BEKİR ile Uyumlu İsimler :
berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEKİR İLE UYUMLU İSİMLER:
‘be’ ile başlayıp ‘ir’ ile Biten İsimler :
beşir bedir belamir
‘b’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :
bahar bahadır binnur bihter babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver bener berker birnur

 Bekir İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Bekir adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 121. sırada yer almaktadır.
Ülkemizde Bekir  İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Bekir olan toplam 124.572  kişi vardır.

Köken olarak  Bekir İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Bekir  isminin kökeni: Arapça
Cinsiyet olarak  Bekir isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Bekir adının cinsiyeti: Erkek ismi

 Bekir İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Bekir adının harf sayısı:

 Bekir İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Bekir İsmi VARDIR, GEÇİYOR.

Gelin  Bekir İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

B harfi : Ön sezilerinin kuvveti
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
K harfi : Başarı, unvan sahibi olma
İ harfi : Kırılganlığı
R harfi : Sert yapıya sahip olma

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!

Sponsorlu Bağlantılar

 • Bu isimle ilişkili diğer sayfalarımız için alttaki linklere tıklayınız:
 • Bekir İsimli Ünlüler
 • Bekir ismi ile uyumlu isimler
 • Bekir İsmi Kuranda Geçer mi?
 • Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

  Bilal İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

  Sonraki Sayfa »

  Belemir İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir