Azime İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

2014-07-23_14-54-24

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Azime ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Azime ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Azimeİsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

 1. Büyük, yüce.
 2. 1. kesin kararlılık, niyet, sebat. 2. cin, yılan ve benzeri şeylerin şerrinden kurtulmak için okunan dua. 3. büyük iş, büyük günah, büyük bela.
 3. (C.: Azaim) Büyük iş, fevkalade ve çok mühim iş.
 4. Azı dişi. (Osmanlıca’da yazılışı: âzime)

 

Azime İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.

AZİME Adının Yaygınlığı

AZİME Türkiye’de en çok kullanılan 1526. isim (… 1524. azade, 1525. azem, 1526. azime, 1527. aşer, 1528. bahadırhan, …). Ülkemizde yaklaşık her 29,448kişiden birinin adı AZİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AZİME adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-07-2014 23:14itibariyle yaklaşık 2,351 kişinin isminin AZİME olduğu ve AZİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4’ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400’den az sayıda AZİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

AZİME Türkiye’nin en yaygın 1526. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1526. ad ise Tania ismi. AZİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1524. Tatyana 1525. Jimmie 1526. Tania 1527. Glenda 1528. Tatiana isimleri de sayılabilir. “İsmiDidikle.com’dan alınmıştır” yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

Azime İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Azime adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 1526.sırada yer almaktadır.
Ülkemizde Azime İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Azime olan toplam kişi 2.335 vardır.

Köken olarak Azime İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Azime isminin kökeni: Arapça
Cinsiyet olarak Azime isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Azime adının cinsiyeti: KIZ ismi

Azime İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Azime adının harf sayısı:5

Azime İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de Azime İsmi YOKTUR, GEÇMEZ.

Gelin Azime İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

Azime ismininin analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

A harfi : Atılgan, enerjik
Z harfi : Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
İ harfi : Kırılganlığı
M harfi : Ticarete yatkınlık
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!

Sponsorlu Bağlantılar

 • Bu isimle ilişkili diğer sayfalarımız için alttaki linklere tıklayınız:
 • Azime İsimli Ünlüler
 • Azime ismi ile uyumlu İsimler
 • Azime İsmi Kuranda Geçer mi?
 • Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

  Aysu İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

  Sonraki Sayfa »

  Aynur İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi Hakkında Bilgi

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir